40'lı yaşların stili - Moda Trend background img

40’lı yaşların stili

3 sene önce yazıldı.Yazar :

40’lı yaşların, kadının en güzel yaşı olduğunu söylüyoruz. 40 yaş kadınına ‘hayatını yaşamayı’ tavsiye ediyoruz.Oysa, eskiden kadınlar 40’a yaklaştıkça ölmeye hazırlanırlardı! Ama artık, hayatlarının en güzel yıllarını yaşıyorlar.

Ceket

Ceketler, 40lı yaşlar için ideal parçalardan. Şık bir etek veya pantolon, bluzle kombinlendiğinde harika görünüyorlar. Üstelik bunaldığınız zaman ceketinizi çıkarabilir, gerekli anlardaysa üzerinize geçirerek kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz. Ceketinizin üzerinizde kusursuz duruşu, yaşının hakkını veren, prensip sahibi biri olarak algılanmanıza yardımcı olabilir.

Etek

Bu yaşlarda şık görünmek için etek seçiminde bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor. 20’li ve 30’lu yaşlarınızda mini eteklere doyduğunuzu düşünüyoruz. Artık sizin için ideal olan kesim, dizin hemen üzerinde biten midi etekler. Üstelik bu sene markaların koleksiyonlarında midi eteklere çokça rastlıyoruz. Vücudunuza nazikçe oturan bir kalem etekle son derece şık ve çekici görünebilirsiniz.
stil-1

Gömlek

Rahatlığıyla her daim favorimiz olan tişörtleri dolabın alt raflarına taşımanın zamanı geldi. Ne kadar rahat olurlarsa olsunlar, tişörtler 40’lı yaşlardaki kadınların biraz özensiz görünmesine neden olabiliyor. Hele ki baskılı ve yazılı olanlar… Onun yerine daha iyi bir alternatif önereceğiz: Gömleğinizin kollarını kıvırarak kullanmanızı. Böylece hem şık hem de spor bir görünüm yakalayabilirsiniz.
stil-2

Pantolon

Pantolon seçiminde dikkat etmeniz gereken en önemli husus vücut tipinize uygunluğu. Aksi halde sonuç hiç de istediğiniz gibi olmayabilir. Öncelikle vücudu aşırı derecede saran, çok dar pantolonlardan uzak durmalısınız. Bir diğer dikkat etmeniz gereken noktaysa, büyük desenlerin kullanıldığı kumaşlardan uzak durmanız. Çok büyük ve geometrik desenler olduğunuzdan daha kilolu görünmenize neden olabilir. Küçük ve zarif desenlerin kullanıldığı kumaş pantolonları tercih etmekte her zaman fayda var.
stil-3

Günlük elbise

Gündüz giydiğimiz elbiselerin rahat olması büyük önem taşıyor. 40’lı yaşlar için önerimiz vücudu saran elbiselerden yine uzak durulması. Bu elbiseler vücuttaki en küçük kusuru bile ne yazık ki daha görünür hale getirebiliyor. Tabii size vücudunuzu bol elbiselerle saklayın da demiyoruz! Belden kuşaklı bir elbiseyle bel kıvrımınızı ortaya çıkararak son derece feminen bir hava yakalayabilirsiniz.

Gece elbisesi

Gece kıyafeti seçmek her yaşta oldukça zor; 40’lı yaşlara gelindiğinde ise ekstra bir özen gerektiriyor. Bizim önerimiz davetlerde tercihinizi koyu renklerden yana yapmanız. Özellikle siyah, bordo ve gri daima şık ve sofistike görünmenize yardımcı olacak. Etek boyunda ise yine midi boy seçmenizi öneririz. Uzun, kuyruklu bir tuvalet ya da süper mini bir elbise abartılı görünmenize neden olur. Truvakar kol seçimi ve hafif bir göğüs dekoltesiyle kusursuz ve iddialı olabilirsiniz.
stil-4

Konu :
·
Detay :
Moda

Leave a Comment