Güzellik Kuralları - Moda Trend background img

Güzellik Kuralları

2 sene önce yazıldı.Yazar :

Kendinizi en iyi siz tanırsınız ve kurallarınızı yine kendiniz koymalısınız. İşte yıktığınızda çok daha hafiflemiş hissedeceğiniz makyaj kuralları…

Makyajın tek bir odağı olmalı

Güzellik Kuralları
Bozuk plak gibi tekrarlanan bir kuraldır, ya dudaklara iddialı bir renk verip gözleri çırılçıplak bırakacağız ya da simsiyah dumanlı gözlere bir balmdan fazlasını dokundurmadığımız dudaklar eşlik edecek. Bu kural makyajda güzel bir denge yaratsa da işin tüm eğlencesini kaçırıyor. Hem gözlerinize, hem de dudaklarınıza eşit şans vermek istiyorsanız sizi kimse tutamaz! Daha modern bir görünüm için gözlerinizi simsiyah boyamak yerine yumuşak kahve tonlarını tercih edebilirsiniz. O da fazla geliyorsa eyeliner ve kırmızı ruj formülü mutlaka işe yarayacaktır.

Günlük makyajda ışıltının yeri yok

Yıllardır ışıltılı makyajı sadece özel gecelere sakladık. Oysa makyajda tümüyle mat bir görünüm tercih etmek yüzünüzü donuklaştırabilir, hatta kalıp gibi görünebilir. Bakışlarınızı anında parlatacak, yüzünüze sağlık katacak bir ışıltıdan korkmak için hiçbir sebep yok.

Ten rengine göre makyaj yapılmalı

Kapatıcı ya da fondöten seçerken ten renginin ve cilt alt tonunun büyük bir rol oynadığı doğru. Ama göz farı ya da ruj gibi ürünlerde alt tonlar üzerine fazlasıyla kafa yormak kimi zaman vakit kaybı olabiliyor. Belki de gözlerinizde kullandığınız soğuk maviler, sıcak cilt tonunuzla hoş bir kontrast yaratabilir. Sevdiğiniz renkleri kendinize yasaklamak yerine farklı görünümler denemenin işe yarayacağına eminiz.

Kaş şeklini sezon trendleri belirlemeli

Düz ya da kavisli, kalın ya da ince… Kaş trendleri geçici olsa da kaşlarımız kalıcı. Doğal kaşlarınız yüzünüze en çok yakışan şekle sahip ve onları sezon trendlerine göre değiştirmek yerine düzen vermeyi deneyebilirsiniz. Eğer kaşların makyajınızda belirgin bir rol oynamasını istemiyorsanız onlarca kaş şekillendirme ürünü satın almanıza gerek yok, kendi haline bırakın gitsin.

Pembe, kırmızı, mor göz farı hasta gösterir

Güzellik Kuralları-4
Hasta gösterme riski olduğu olduğu için kırmızı, pembe, mor tonlarındaki göz farlarından yıllarca kaçtık. Oysa doğru kullanıldığında muhteşem bakışların garantisi olabilir! Tek yapmanız gereken bronz ya da kahve tonlarıyla karıştırıp dağıtmak. Ya da mürdüm, mercan, bordo gibi daha kirli tonlara yönelebilirsiniz. Böylece hem seksi hem de renkli bir smokey makyaj ortaya çıkarabilirsiniz.

Sağlıklı görünüm için allık sürülmeli

Pembe tonlarındaki allıklar tek bir dokunuşuyla herkesi canlı gösterecek mucizevi icatlardan biri. Ama sıradan bir allıktan göz altı morluklarını ve uykusuz gözleri gizlemesini bekleyemeyiz. Biraz kapatıcı, maskara ve renkli dudak balmı birleşimi pembe allığınızın en büyük yardımcısı olacak.Eksiksiz ve kusursuz bir makyaj oluşturmak için bazından tutun aydınlatıcısına, dudak kaleminden tutun kaş maskarasına kadar birçok aşama var. Tüm bu ayrıntıları sektirmeden aklınızda tutmak, makyaj için geliştirilmiş her ürünü almak zorunda değilsiniz! Güzelliğinizde ön plana çıkarmak istediğiniz noktaya odaklanmanız yeterli.

Makyajda renk uyumu esas alınmalı

Güzellik Kuralları-9
Allık ve ruj, ruj ve oje, makyaj ve kıyafet… Tüm bunların uyumlu olması gerektiği kuralı eskide kaldı. Farklı tonlar denemeye ve bunları kombinleyerek renkli karakterinizi yansıtmaya ne dersiniz?Parlak renkli göz farları 80’lerde kaldı İster tüm göz kapağınıza sürün, ister doğal bir makyajı hareketlendirmek için kullanın. Turkuaz, mercan ya da bu yılın trendi mavi renkler bakışlara tazelik veriyor, neşe saçıyor. Önemli olan kaliteli ürünleri tercih etmek. Tebeşir kıvamında, tozutan göz farları sizi ışık hızıyla 80’lere döndürebilir.

Yağlı ciltler su bazlı ürünler kullanmalı

Yağlı ciltler de neme ihtiyaç duyuyor. Jojoba yağı ve üzüm çekirdeği yağı gibi faydalı bitkisel yağlar gözeneklerinizi tıkamadan nem verme özelliğine sahip.

Saçı sık sık kestirmek daha hızlı uzamasını sağlar

Saç bakımında yapılan en yaygın yanlışlardan biri de saçı uzatmak için sık sık kestirmek. Saç kırıklarını aldırmak saçı daha sağlıklı gösteriyor ama saç çıkışını hızlandırmadığı için uzamaya ya da dökülmeye etki etmiyor.

Detay :
Makyaj

Leave a Comment