Kanada Smokin - Moda Trend background img

Kanada Smokin

8 ay önce yazıldı.Yazar :

Dünyaca ünlü Amerikalı şarkıcı Bing Crosby,1951 yılında Kanada’da bulunduğu sırada bir otele giriş yapmak istiyor ancak otele girişi engelleniyor. Otele alınmamasının sebebi ise baştan ayağa jean kıyafetler giymesi… Bir süre sonra otelin ünlü şarkıcıyı tanımasıyla olay tatlıya bağlanmış ve bir istisna olarak içeri alınmış. Ancak, ünlü şarkıcının arkadaşları boş durmamış, Jean devi Levi Strauss’a olan biteni yetiştirmiş.

Ardından, Levi’s 501 için kullanılan sağlam kottan son derece şık ceket ve pantolon takımlar tasarlanmış. Ortaya çıkan bu kıyafete de ‘Kanada Smokini’ adı verilmiş. Üstelik bu kıyafet o zamanlar otellerde beyler tarafından bol bol giyilmiş.

Tarihler değişse de, moda dünyasında trendler tekerrür ediyor ve bir zamanlar tepki olarak üretilmiş bir giysi şimdilerde ünlü ikonların üzerinde olarak anılıyor. Üstelik onu Kanadalılar bile üretmemiş, Britney Spears bir zamanlar murdar etmiş, çoğu zaman ‘out’ görülmüş. O hırpalanmış ve örselenmiş bir kıyafet, lakin ustaların ellerinde oldukça tarz bir görünüm veriyor. Nasıl mı? İşte size Kanadalı smokinlerinize ilham verecek en havalı sokak modası görselleri…

14
Detay :
Trendler

Leave a Comment