LCW ve KIRMIZI - Moda Trend background img

LCW ve KIRMIZI

2 ay önce yazıldı.Yazar :

Renklerin en sıcağı. Sadece soluk alanlarda, silik renklerin arasında değil birbirinden canlı ve baskın tüm renklerin arasından öne çıkacak kadar güçlü. Üzerine kitaplar yazılan; mitolojide, efsanelerde, felsefede kendine yer bulan; Nepal’de onurun, Yahudilikte fedakarlığın, Rusya’da güzelliğin sembolü. Bu kadar evrensel, iddialı ve güçlü etkisi olan başka bir renk var mıdır? Bunca etkiyi ve hikayeyi yaratabilecek tek renk, kırmızı.

7’den 70’e her yaştaki insan için mutlaka bir anlam taşıyan kırmızı, modayı ele geçiriyor. Defileler, sokak modası, blogger’lar ve stil ikonları… Renklerin en göz alıcısı, 2017-2018 sezonunu domine etmiş durumda. Sadece bir kırmızı rujdan ya da koyu renklerin arasından şöyle bir göz kırpan kırmızı jean pantolondan çok daha fazlasından bahsediyoruz. Tüm görüntüde bir detaya yer vermek değil, ayakkabısından farına kadar; baştan aşağı bu renge bürünmek trend. Üstelik illa bir müzikal karakteri kadar dramatik olmanız da gerekmiyor, sezon bu cazibeli rengi ve karakterini yeniden yorumluyor adeta. İki parçalı sade kombinlerle yalın bir zarafet ya da kapüşonlu bir üst ve denim pantolonla sportif bir tavır mümkün. Farklı doku ve kumaşlarda giyinerek kombininize boyut katabilirsiniz.

Renk bu kadar baskın ve güçlü olunca kullanması da dikkat istiyor elbette. Bir defa sayısız tonu arasından sadece en çok kalbimizi çalanı değil aynı zamanda bize en uygun olanı da seçmek gerekiyor: Nar çiçeği, Pompeian kırmızısı, kardinal ya da Venedik kırmızısı. Cilt tonunuz için mutlaka doğru bir ton var.

Cilt alt tonuna göre kırmızı seçimi

Kırmızıyı doğru şekilde kullanmanın ilk kuralı doğru kırmızı tonlarını bulmaktan geçiyor. Bu seçimde hata payını azaltmanın en doğru yolu cilt alt tonunuza göre seçim yapmak. Cilt alt tonunuzu ise en basit şekilde gün ışığında damar renginizi kontrol ederek bulabilirsiniz. Damar renginizin yeşil olması cilt alt tonunuzun sıcak olduğu, mavi olması ise soğuk bir cilt alt tonunuz olduğu anlamına gelir. Eğer hem mavi hem de yeşil ise alt tonunuz nötr demektir.

Sıcak Cilt Alt Tonları: Esmerler için ideal tonlar kiremit, nar çiçeği, buğday tenliler için orta tonlu kırmızılar, nötr cilt tonları için tüm kırmızılar oyuna dahil.

Soğuk Cilt Alt Tonları: Beyaz tenliler için parlak kırmızılar, soğuk esmerler için koyu kırmızılar, buğdaylar için ise yine tüm kırmızılar uygun.

Konu :
Detay :
LC Waikiki

Leave a Comment