Saç Renkleri - Moda Trend background img

Saç Renkleri

2 sene önce yazıldı.Yazar :

Saç renklerini seçmek belkide bayanlar için en zor seçim anlarından birisidir. Saç rengi bayanı değiştiren onu gösteren en önemli etkenlerden biri olduğu için seçimin zorlu olduğuna pek şaşırmamak gerekiyor. Yanlış yapılmış bir seçim ışığın sönmesine ve olduğumuzdan daha negatif hale sokmaya yeter de artar bile.

Saç rengi seçerken nelere dikkat etmemiz gerekir ?

Saç rengi aslında kişiliğimizin de bir nebze yansımasıdır, bundan dolayı renk seçimi yaparken sadece gözle gördüğümüze aldanmamalı içinizdeki sizi en doğru yansıtacak rengi seçmeniz en doğru olan davranıştır. Hepimizin saçlarımızı boyattıktan sonra “Aman Allahım ! Bu Ben Miyim” dediğinizi hisseder gibiyim. Bunun nedeni kendinize ait olan saç rengini bulamadığınızdan kaynaklanıyor. Tekrardan bu durumlarla karşılaşmamak için sizlere en doğru saç rengi seçim rehberimizi sunmaya çalışacağım.

Ten Renginizi Biliyor Musunuz ?

Saç rengi seçimi yapmadan önce hangi ten rengine sahip olduğunuzu bilmek işimizi daha da kolaylaştıracaktır , yani böylelikle seçenekleri daha aza indirmiş olacağız buda kolaylıkla aradığımız saç rengine ulaşmamızı fazlasıyla kolaylaştıracak.

Sıcak ve soğuk olmak üzere dünya genelinde iki tip ten rengi var , daha sonra bu sıcak ve soğuk ten renkleri kendi aralarında esmer , buğday ten , sarışın vb olmak üzere çeşitlere ayrılıyor. Öncelikle bilmemiz gereken konu ten rengimizin sıcak yada soğuk mu olduğudur ?

Ten Rengimi Nasıl Tespit Edebilirim ?

Ten renginizi bulabilmenin çok pratik bir yöntemi vardır , mutlaka başka yerlerden de işitmiş olacaksınızdır. Sarı renkli bir takı bu altın olabilir olabilir hiç farketmez teninizin üzerine getirin sonra aynadan kendinize bakın , daha sonra gümüş renkli bir takınızla aynı işlemi deneyin hangisi sizi daha çok gösteriyor ve teninize uyum sağlıyor ?

Altın renk ise sıcak tenlisiniz demektir , gümüşten yana karar kıldıysanız teniniz soğuk bir ten rengine sahiptir.

Ten rengimizi belirlediğimize göre saç rengi seçimimizi yapmak artık daha kolay olacak , şimdi ten renklerine göre saç rengi uyumlarına göz atacağız;

Sıcak Tenli Bayanlar için Uygun Saç Renkleri

Altın
Bal
Karamel
Bakır
Kızıl
Maun
Çilek sarışın
Çikolata
Zencefil
Turuncu bazlı kızıllar
Koyu kahverengi
Pas rengi

Soğuk Tenli Bayanlar için Uygun Saç Renkleri

Platin
Kül sarışın
Krem
Kumlu kahve
Koyu siyah
Şarap rengi
Açık kahve
Maun
Düz kahve
Orta sarışın
Soğuk Ten Saç Renkleri
Soğuk Ten Saç Renkleri

Doğru Saç Rengimi Bulamıyorum ?

Bu soruyu sorduğunu duyar gibiyim , doğru rengi elbette sadece ten rengimizi uyan renklere bakarak bulamayız. Yazının başında söylediğim gibi zaten ten renkleri kendi aralarında çeşitleniyor , şimdi bu çeşitliliğe göre saç renklerini biraz daha açacağız.

trend saç rengi

Eğer açık tenli bir görünüme sahipseniz düz sarı yerine yerine altın sarısı bir renk size uyacaktır. Siyah renklerde size yakışacaktır. Eğer tenim açık saçım siyah olur mu derseniz cevabım tabiki olur olacaktır. Siyahın farklı tonları vardır sizde abanoz siyahı oldukça şık duracak ve saçlarınız kendinize gösterecektir. Kızıla yakın alt tonları olan kahverenginden uzak durun kesinlikle , çikolata, ceviz renklerini tercih edebilirsiniz.

Abanoz Siyah
Parlak,Koyu Siyah
Çikolata
Ceviz Tonları
Koyu Kumral
Platinyum
Kül Sarısı

Pembemsi bir tene sahipseniz ve kızıl istiyorsanız mor-kızıl dan başka renk tercih etmemelisiniz. Yinede aşağıdaki renkler sizi yansıtabilir.

Mavi Siyah
Orta Küllü Kumral
Altın Sarısı
Beyaz Sarı

Koyu tenli bir bayansanız açık saç renkleri sizi göstermeyecektir , siz koyu renk tonları tercih etmelisiniz.

Çikolata Kahve
Kızıl Çikolata
Kahverengi
Kışkırtıcı Kahve
Karamel
Koyu Kahve

Esmer bir tene sahipseniz aşağıdaki renklerden seçim yapabilirsiniz,

Mavi Siyah
Kahverengi
Kızıl Siyah
Koyu Siyah
Platin Sarı

Saç rengini etkileyebilecek diğer faktörler

Bazen sadece ten rengi yeterli olmayabilir , bu gibi durumlarda göz renginize , yüz tipinize ve saç kesim tarzınıza uygun renkler seçmenizde fayda var. Esmer tenli mavi gözlü bir bayan için sarı düşülmezse , sarı tenli mavi gözlü bir bayanda siyah düşünülemez. Demek istediğimi anlatabildim sanırım. En son karar verdikten sonra bu durumlarıda göz önünde bulundurabilirsiniz.

Genel olarak aslında sizi sıfırlayacak yüzünüzün güzelliğini bastıracak renklerden ziyade öne çıkaracak , kendini gösterecek renkler tercih edin. Peruklarla veya fotoğrafınızın üzerine seçim yapacağınız renkleri koyarak bir ön inceleme yapmanızda her zaman fayda var. Daha sonra dönüşü kötü olabiliyor.

Detay :
Saç

Leave a Comment