SOKAK MODASI 2016 - Moda Trend background img

SOKAK MODASI 2016

3 sene önce yazıldı.Yazar :

İlkbahar bitimine az bir zaman kaldı yazda yaklaşırken sokak modası şimdiden sezona hakim olmaya başladı. Peki bu sezon trendleri neler? Sokak modasında neler hakim ? Bu sezon hangi renkler, hangi desenler , hangi parçalar sokak modasında rahatlıktan yana?
İlkbahar bitiyor bitmesine ama uzun paltolar yerini uzun trenchlere bırakıyor. Yüksel bel trendinin süregelen hakimiyeti bu sezonda devam ediyor. Maxi boy eteklerden midi boy eteklere geçiş yapılıyor.
Sokak modası denilince yelpaze dahada genişliyor . Daha rahat daha özgür bir stil olduğu için önümüzde çokça seçenek var, hem de bu sezonda özgürlüğün sınırları gitgide yükseliyor peki daha neler oluyor?

Ekose Modası

Ekose modası yıllardır süregelen modern tazlardan biri. Geçmişten günümüze her kombinle kullanabildiğimiz desenlerden ekose sokak modasında da deri ceketlerle ve Jeanlarla bir araya geldiğinde harika bir görünüm oluşturuyor! Elbisede ,pantolonda ,şallarda hatta paltolarda bile kullanılan ekose parçalardan biri mutlaka dolabınızda olmalı.
sokak modası 2016

Yüksek Bel Modası

Yüksek bel pantolon kadınlara en çok yakışan parçalardan biri.  80 li ve 90 lı yılların vazeçilmez parçası olan pantolonlar daha modern kesimlerle günümüzde moda trendine damgayı vurdu. Hem bacak boyunu uzatan hem de beli ince göstermeye yarayan yüksek bel pantolonlar sezon trendlerinde en ön sırada.
sokak modası 2016

Uzun Trenchcoat Trendi

Kış sezonunun hit parçalarından uzun paltolar yerini mevsimlik uzun trenchlere bıraktı bile. Jeanlarla, midi eteklerle yada klasik tarzınızla bile kombinleyebileceğiniz trenchler diz altı boy modelleriyle yeni sezonda göz önünde olmaya devam ediyor.
sokak modası 2016

Gri Rengi

Sezonun renklerinden en gözdesi gri rengi sokak modasına en hakim olan renk, her renkle kombinlenebilen her parçaya yakışan gri rengi bu sezonun rahatlığı için ilk seçilecek renklerden. Gerek elbise gerek ceket gerekse pantolon modellerinde kullanabileceğiniz bu renk sade ve şık bir stil için vazgeçilmez bir renk.
sokak modası 2016

Asimetrik Kesimler

Salaş ve rahat sokak modasının trendlerinden asimetrik kesimler gömlek ve bluzlerde kendini göstermeye başladı bile. Asimetrik kesimleriyle sıradanlığı bir köşede bırakan parçaları bu sezon da sokak modasında çok karşılaşacağız.
sokak modası 2016

Spor Ayakkabı

Hepimiz biliyoruz ki artık salaş ve daha doğal tarzlar moda ,fazla abartı ve sade olmayan tarzlar demode olmuş durumda. Spor ayakkabı artık klasik pantolonların,elbiselerinde altında. Her parçayla hem rahatlığı hem de tarz olmayı yakalamanın sırrı spor ayakkabınız ile yaptığınız harika bir kombin olabilir.
sokak modası 2016

Deri Ceket Modası

Sokak modası  stillerinin vazgeçilmezi deri ceketler sadelikten çıkarak artık daha da fazla seçenek sunmakta. Düz beyaz bir t-shirti bıle sıradanlıktan çıkaracak olan desenli yada zımbalı bir deri mont kesinlikle her sezon trendlerinden.
sokak modası 2016

Konu :
Detay :
Moda

Leave a Comment