Stil Sahibi Kadın - Moda Trend background img

Stil Sahibi Kadın

3 sene önce yazıldı.Yazar :

Harika bir görünümü yakalamak için kendinize uygun saç, makyaj ve kıyafet tüyolarını öğrenip uygulamanız yeterli.
Stil Sahibi Kadın

Kendinize yakışan renkleri seçin

Herkese yakışan renkler vardır ve bu renkler kişiden kişiye farklılık gösterir. Mesela esmerlerin göz ve saç rengi de koyu olduğu için koyu renkler tercih etmeleri uygun olur. Bordo ve kahverengi tonlarını uçuk renklerle kombinleyebilirler. Açık renk tene sahipseniz pastel tonları koyu renklerle kombinleyin.

Giysilerinizle kusurlarınızı saklayın

Modayı yakından takip etmek sizi sadece modayı takip eden biri yapar, tarz biri değil! Stil sahibi olabilmek için kendinize yakışanı bulmanız lazım. Vücudunuz armut tipi ise mesela tayt üzerine bir tunik giyin. Ayak bilekleriniz kalınsa kışın bot veya çizme tercih edin, yazın bol paça pantolon ve maksi etekleri tercih edin. Kiloluysanız çok açık renkler giymekten kaçının. Bacaklarınız kalınsa elbiseniz veya eteğiniz bacaklarınızın en ince yerinde bitsin, böylece daha ince görünürsünüz.

Yüzünüze ve teninize uygun makyaj yapın

Esmerseniz bordo ve kahverengimsi, beyaz tenliyseniz şeftali ve pembemsi tonları tercih edin. Gözleriniz iriyse hafif, küçükse daha iri gösterecek biçimde göz makyajı yapın. Dudaklarınız inceyse dolgun göstermek için dudak kalemiyle doldurduktan sonra ruj sürün. Kirpikler bir kadının en önemli silahlarıdır, onları kıvırın ve rimelle belirgin hale getirin.

Yüz ve baş yapınıza yakışacak bir saç modeli bulun

Mesela yüzünüz kareyse küt saçlar, yuvarlaksa çeneden itibaren kat vereceğiniz ortadan ayrılmış saçlar uygun olur. Üçgen yüzlerde çene sivrilerek dikkati çektiği için aynı hizada katlar görüntüyü biraz yumuşatır.

Saçınızı teninize uygun renge boyayın

Esmerseniz sarışın olmaya çalışmak yerine bakır gölgeler yaptırmayı tercih edin. Teniniz çok beyazsa koyu renkler size yakışacaktır ancak yüzünüzü biraz renklendirmeniz gerektiğini unutmayın.

Stil Sahibi Kadın

Stil sahibi olan bir bayanın ortak özellikleri

Stil sahibi bayanların ortak özelliği elbette ki kendilerine olan güvenleridir. Öncelikle güven her zaman bir bayanın en önemli süsüdür.
Kendine güvenen bir bayan her zaman her ortamda dikkatleri üzerine çekecektir.
Vücut şeklini tanımak oldukça önemlidir. Sadece vücut değil kendini tanıması da en az vücut şekli kadar önemlidir. Seçilen kıyafet ve aksesuarların da ten rengi uyumu da tabi ki kendini tanıyan bir bayan için oldukça kolaydır.
Kıyafet seçimleri her zaman diğer bayanlardan çok daha farklıdır. Kesinlikle modanın kölesi olmaz fakat moda hakkında oldukça bilgilidir. Trendleri yakından takip eder ama asla tek tip bir moda delisi olmaz. Ufak bir örnek vermem gerekirse, kendi tarzına uydun bir kıyafet ile yılın moda ve trendlerine uygun aksesuarlar takarak hem kendi tarzını yansıtır hem de modanın gereklerini…
Gelelim aksesuar seçimlerine, gereksiz ve fazla aksesuar kullanımı bir çok bayanın en fazla yaptığı; fakat stil sahibi bir bayanın asla yapmayacağı bir hatadır.
Stil sahibi bir bayan mutlaka çevresi olan ve sosyal bir kişidir. Gündemden mutlaka haberdar olan ve kendini ifade etmek de zorlanmayan bir kişiliğe sahiptir.
Stil sahibi bir bayan kesinlikle bakımlı olur. Temiz bir cilt ve bakımlı bir vücut oldukça önemlidir.
Aşırı makyajdan kesinlikle sakının, yeri ve ortamına göre makyaj seçiminiz tabi ki farklı olacaktır; fakat günlük hayatta hafifi bir kapatıcı ve pudra ile yüzünüzde doğal bir görünüm yatabilir ve doğru seçilmiş bir ruj ve rimel ile de çok daha çekici gözükebilirsiniz bayanlar…
Güzel bir yüz için güzel bir gülüş şart olduğu için bayanlar diş bakımına da değinmeden geçemeyeceğim…
Belki ufak bir ayrıntı gibi gözükse de emin olun parfüm seçimi de stil sahibi bir bayanın olmazsa olmazıdır. Nasıl kıyafet seçimlerinde seçmiş olduğunuz kıyafetler vücut şekline göre tercih edilmesi gerekiyorsa, parfüm seçimi de ten uyumu gerektiriyor. Teniniz ile uyumlu bir koku ( parfüm) sizi diğer kadınlardan ayıran en önemli detaydır.
Stil sahibi bir bayan kesinlikle her konuda fikir sahibi olması için kendini her zaman geliştirmeli ve mutlaka okumaktan ve öğrenmekten zevk almalıdır diye düşünüyorum.
Evet sevgili bayanlar stil sahibi olmak demek o kadar basit ve kolay değil ! İyi giyinerek şık olabilirsiniz fakat stil sahibi bir kadın olmak için çok daha fazlası gerekli diyerek kendinize güvenim içinizde ki kadını keşfedin diyerek …

Konu :
·
Detay :
Moda

Leave a Comment