Vücut tipinize göre kıyafet önerilerimiz - Moda Trend background img

Vücut tipinize göre kıyafet önerilerimiz

2 sene önce yazıldı.Yazar :

Bayanların en büyük sorunu vücut tiplerine göre giyinmeyi bilmemeleridir.
Her kadının vücutlarında beğenmedikleri bir yer vardır..
Eğer bu yerleri doğru şekilde kapatmayı öğrenirlerse hem kendilerine özgüven gelir hem de mutlu olurlar.
Bayanlara has 6 tane değişik vücut tipi var.
Vücut tiplerine göre giyinme tarzlarını biraz açmak gerekirse,
Eğer alt fazlalığı olan bir yapıya sahipseniz, kalçanız omuzlarınızdan geniş ve baldırlarınız yuvarlak demektir.
Eğer üst fazlalığı olan bir yapıdaysanız, göğüsleriniz büyük, kalçanız dar ve bacaklarınız ince demektir.
Bu problemleri çözmenin değişik yolları vardır. Eğer bu 6 kategoriden hangisinin sizde olduğunu bilirseniz kapatmak istediğiniz ve rahatsız olduğunuz bölgeleri kapatmak daha kolay olacaktır.

Bayanların en büyük sorunu vücut tiplerine göre giyinmeyi bilmemeleridir.Her kadının vücutlarında beğenmedikleri bir yer vardır..Eğer bu yerleri doğru şekilde kapatmayı öğrenirlerse hem kendilerine özgüven gelir hem de mutlu olurlar. Bayanlara has 6 tane değişik vücut tipi var. Vücut tiplerine göre giyinme tarzlarını biraz açmak gerekirse, Eğer alt fazlalığı olan bir yapıya sahipseniz, kalçanız omuzlarınızdan geniş ve baldırlarınız yuvarlak demektir. Eğer üst fazlalığı olan bir yapıdaysanız, göğüsleriniz büyük, kalçanız dar ve bacaklarınız ince demektir. Bu problemleri çözmenin değişik yolları vardır. Eğer bu 6 kategoriden hangisinin sizde olduğunu bilirseniz kapatmak istediğiniz ve rahatsız olduğunuz bölgeleri kapatmak daha kolay olacaktır.

Armut şekli vücut tipi :


Bu vücut tipindeki kadınların vücutlarının üst bölümleri daha küçüktür ama vücutlarının alt kısmı geniştir. İnce uzun boyunları, küçük göğüsleri, ince kaburgaları, düzgün belleri vardır. Feminen olan mükemmel bir bel çevresine sahiptirler ve bu beli vurgulayan stillerin hepsi için mükemmeldir. Armut şekli vücut tipinin ne olduğundan tam emin olamıyorsanız aklınıza Rihanna, Beyonce ve Jennifer Lopez gibi ünlüleri getirin.

Kıyafet Önerileri : Küpe, kolye gibi aksesuarlar gözleri geniş kısımlarınızdan uzağa yukarı bölgelere çekecektir. Çok dar olan kıyafetlerden kaçının, Baskılı ve renkli üstler giyerek dikkatleri alt bölgelerinizden uzağa çekin. Bedeninizin üst kısmı odak noktası olmalıdır o yüzden üstünüze giydiğiniz kıyafetlerin keyfine varın. Fazla bol üstlerden kaçının. Bunlar sizin daha kilolu gözükmenize neden olacaktır.

Çok dar olmayan ama üzerinize oturan üstleri tercih edin. Bluzlar ve ceketler kalçanızı sakınmak için uzun ya da kısa olmalıdır. Etekler ve pantolonlar için büzgülü kemerler hatları yumuşak ve rahat hale getirir Baskılı ve açık renkli pantolonlar giymeyin, koyu renkleri tercih edin. Pantolonlar akıcı kumaşlardan yapılmış olmalıdır ve gevşekçe kalçaya sarkmalıdır Büzgülü pantolonlardan uzak durun.

Çok dar olmayan ama üzerinize oturan üstleri tercih edin. Bluzlar ve ceketler kalçanızı sakınmak için uzun yada kısa olmalıdır. Etekler ve pantolonlar için büzgülü kemerler hatları yumuşak ve rahat hale getirir Baskılı ve açık renkli pantolonlar giymeyin, koyu renkleri tercih edin. Pantolonlar akıcı kumaşlardan yapılmış olmalıdır ve gevşekçe kalçaya sarkmalıdır Büzgülü pantolonlardan uzak durun.

Ters Üçgen şekli vücut tipi:


Bu vücut tipi geniş omuzlar, normal bel, ince kalçalar ve uzun bacaklar demektir. Mükemmel bacaklarınız var. Ve göğüsleriniz ilgi çekmek için ideal. Angelina Jolie ve Demi Moore bu vücut tipi için iyi bir örnektir20

Kıyafet Önerileri: Fazla süzülen kıyafetlerden kaçının, Geniş omuzlu ceketler giymeyin, Yamalı cepler geniş omuzlarınızı dengeler…

Genişleyen etekler ve pantolonlar giyin, Düşük kemerler ilginin belinize yönelmesini sağlar ve görünümünüzü dengeler.

Dikdörgen şekli vücut tipi:


Üst bedeniniz ve alt bedeniniz eşit şekildedir. Göğüs kafesi büyüktür, bedeninizin alt kısmı düzdür ve bacaklarınız incedir. Bacaklarınız mükemmel bir servettir o yüzden onları öne çıkarın. Cameron Diaz ve Gwyneth Paltrow bu vücut tipi için iyi bir örnektir.


Kıyafet Önerileri : Kolsuz üstler mükemmel omuzlarınızı vurgular, Korseli üstleri tercih edin, V yakalı kıyafetler boynunuzu ince gösterir, Çok düşük belli pantolonlar giymeyin, Asimetrik etek uçları sizi mükemmel bir görünüme kavuşturur…

Düz kesim etekleri tercih edin, Kemer kullanmayın, Orta bölümde bollaşan elbiseler sizin için çok uygundur, Kısa etekle uzun ceketler giyin, Uzun kesimli eteklerle uzun gömlekleri tercih edin.

Kum Saati şekli vücut tipi:


Küçük kemik yapısı, belirtili bel, düzgün bacaklar ve kavisli kalçalarınız vardır. Sophia Loren ve halle berry bu vücut tipi için iyi bir örnektir.

Kıyafet Önerileri : Zıt bir kemer kullanın, Vücudunuzu saklayan dalgalı üstlerden kaçının, Büzgülü kıyafetler belinizi vurgular ve bacaklarınızı ön plana çıkartır, Düşük belli pantolonlar giyin…

Üstünüze giydiğiniz kıyafetin tam kalça hizanızda bitmemesine özen gösterin, Üzerinize oturan üstler giyin, Parlak renkler yerine bilindik renkleri tercih edin, Dar üstler giymeyin, Büyük boy bedenlerden de uzak durun.

Elmas şekli vücut tipi:


Elmas şekline sahip kadınların omuzları ince, kalçaları geniş baldırları sert görünümlüdür. Armut şekli ve elmas birbirine karakter özellikler açısından benzesede elmas tipli kadınların vücudu daha kavislidir. Üst bedenleri daha incedir. Salma Hayek ve Cathrine Zeta Jones iyi bir örnektir.

Kıyafet Önerileri : Arkasında detay olan pantolonlardan uzak durun, Kalçanıza doğru bollaşan ceketleri tercih edin, Üstünüze oturan gömlekleri tercih edin..

Renkli ve parlak tonları tercih edin, Pileli eteklerden uzak durun, Gevşek elbiseler üst bölgenizi gizler ve bacaklarınızı öne çıkarır,

Oval şekli vücut tipi :


Bu vücut tipi büyük göğüsler, geniş göğüs kafesi, yuvarlak bir alt bölge, dar kalça ve genellikle ince ve düzgün bacaklar demektir. Mükemmel bacaklarınız ve ince kalçalarınız var. Bu demek oluyor ki bacaklarınızı gösterebilirsiniz. Yuvarlak şekle Kate Winslet ev Elizabeth Hurley iyi bir örnektir.

Kıyafet Önerileri : V-yaka kıyafetler boynunuzu ince gösterir, Yaka ve yaka dökümünü ince ve küçük tutun Üzerinize yapışan üstlerden uzak durun, Uzun gömlekler ilginin güzel bacaklara yönelmesini sağlar Sarkan üstler ve boyundan askılı elbiseler baldır hatlarının ortaya çıkması açısından mükemmel bir seçimdir…

Cesur hissettiğinizde, az genişlikteki üstleri ve elbiseleri tercih edin. Reklerinin açık olmasına dikkat edin, İnce, dikey çizgili kıyafetleri tercih edin, Beş cepli pantolonlar sizin arkadaşınız, Çok dar kıyafetlerden kaçının, Kısa etekler giyin, Geniş kemerler kullanmayın, Çantanızı kalça hizanızda yada biraz aşağısında kullanın, İlgiyi kalçanızdan uzağa çekmek için çantanızı kalçanızdan yukarıda duracak şekilde takmalısınız.

Konu :
Detay :
Moda

Leave a Comment